TAJLANDIA KRAINA UŚMIECHU 

Przed nami jedna z najpiękniejszych wypraw do Tajlandii – wyprawa przygodowo -wypoczynkowa w najcudowniejsze rejony Krainy Uśmiechu!
Jeśli zawsze marzyłe/a/ś o niebiańskich plażach, turkusowej wodzie i oślepiającym, białym jak mąka piasku to wyprawa dla Ciebie! Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w kraju oraz odwiedzisz huczącą dżunglę, nie tę stworzoną „pod turystów”, ale prawdziwy, najstarszy ekosystem na świecie, którego wiek oceniany jest na 140-160 milionów lat.

dzień 1
wylot z Polski do Bangkoku

dzień 2
Witaj w Bangkoku!
Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek a potem… pierwsze starcie ze smokiem – Bangkokiem!

dzień 3
Poskramianie smoka!
Zwiedzanie „Dużego Mango” – Bangkoku: Wielki Pałac Królewski, Świątynia Szmaragdowego
Buddy, Wat Pho – największej i najstarszej świątyni w Bangkoku.
Rejs łodzią po rzece Chao Phraya, gdzie o miejsce na brzegu konkurują ze sobą obok nowoczesne apartamentowe, luksusowe hotele, buddyjskie świątynie i wiekowe, drewniane chatki.
Okazja, by zobaczyć jak dawniej wyglądało życie w stolicy Tajlandii.
Wieczór w legendarnym, rozświetlonym setkami neonów China Town i spotkanie z tym, co najlepsze w kuchni azjatyckiej.

dzień 4
Sztuka targowania i magia na torach
·Wycieczka na tradycyjny pływający targ czyli raj dla każdego fotografa, smakosza i miłośnika
zakupów, które będziemy mogli zrobić prosto z łodzi.
·Wizyta na legendarnym Maeklong Market – targ, przez którego serce kilka razy dziennie przejeżdża pociąg. Na sprzedawcach nie robi to większego wrażenia – składają swoje kramy, by kilka sekund później wrócić do handlu. Na Tobie wizyta na targu wrażenie zrobi ogromne.

Wieczorem wyjazd autobusem nocnym (komfort VIP sypialny) na południe Tajlandii do prowincji Krabi.

dni 5-8
Zachwycające Krabi
Naszym punktem wypadowym na słynne na całym świecie okolice Krabi jest położony w zatoce Ao Nang przepiękny resort z basenem i wspaniałym ogrodem. W okolicach Krabi czeka nas:
Plażowanie na słynnych Railay i Phranang Beach
Całodniowy rejs na wyspy Koh Phi Phi, słynące z oślepiająco białego piasku i hipnotycznie zielonej wody. Wizyta w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi – zatoce Maya Bay. To właśnie tu Leonardo di Caprio nagrywał sceny do filmu Niebiańska Plaża.
W czasie rejsu nadarzy się też okazja, by ponurkować z maską i rurką w okolicach Bamboo Island.
Przepiękny, podwodny świat da nam nieco oddechu od palącego słońca i przeniesie nas w zupełnie inny wymiar.
Każdego dnia do naszej dyspozycji basen, wspaniała tajska kuchnia, liczne kafejki, knajpki i dyskoteki oraz życie nocne, Ao Nang żyje całą dobę.
Spędzamy tu 3 dni i noce. Na chętnych czeka cała masa fakultatywnych i przystępnych cenowo wycieczek: jaskinie, gorące źródła, trekking na słoniach,targ nocny

dzień 8
Wyjazd do Parku Narodowego Khao Sok

Dzika dżungla
Nasza dalsza trasa powiedzie do serca dżungli starszej niż ta w Amazonii. Park Narodowy Khao Sok to pozycja absolutnie obowiązkowa! To miejsce, gdzie trzeba pożegnać się z zakorzenionym w nas poglądzie o wyższości człowieka,bowiem będziemy gośćmi tych, którzy mieszkają tu na co dzień – małpy, węże, słonie, ogromne gekony,skorpiony i jaszczurki, motyle giganty i inne przepiękne stworzenia,ale bez obaw – nasze bungalow są bezpiecznym miejscem, przygotowanym bardzo dobrze dla gości, jesteśmy wyposażeni w moskitiery a w głęboką dżunglę nigdy nie ruszamy bez przewodnika. Czekają na nas:
2 noce w środku tropikalnego lasu
Spotkania z dziką, nieokiełznaną naturą
Wycieczki fakultatywne (koszt każdej z nich: od 50 do 150 zł/os): nocne safari w dżungli, gdzie staniesz oko w oko z mieszkańcami dżungli,rejsy kajakami po rzece, łodzią po przepięknym jeziorze Cheow Larn,wycieczka w głąb dżungli z przewodnikiem, trekking na słoniach w dżungli – niebywała okazja do obcowania z tymi uroczymi zwierzętami, zwiedzanie przepięknych jaskiń czy spływ rzeką na oponach

dzień 10
wyjazd na wyspę Koh Tao

Pobyt na wyspie
Wyspa Koh Tao, na której mieszka niespełna 900 rybackich rodzin to przeurocze miejsce i ostatni przystanek naszej podróży. Po intensywnej części pierwszej, czas na relaks. Zatrzymamy się na najbardziej oddalonej od centrum i najpiękniejszej zarazem plaży, gdzie mieszkać będziemy nad samym brzegiem morza w przepięknym resorcie z przestrzenną, bielusieńką plażą i dwoma basenami.
Koh Tao to słynna destynacja nurkowa. Ale i ci, których nie interesuje schodzenie pod wodę, znajdą tu wiele dla siebie. Rastamańskie klimaty, wiele tu barów reggae w prawdziwie hipisowskim stylu a o samej wyspie mawia się „małe Karaiby”.Na wyspie spędzimy 4 dni i noce.
Sspektakularne punkty widokowe zaś

dzień 14
Powrót do Bangkoku (autobus rejsowy+prom)

dzień 15
dzień wolny w Bangkoku

dzień 16
Żegnaj Tajlandio! Powrót do Polski