Jak podróżujemy?

Travel4Heart to podróże z duszą. Z nami zobaczysz najdalsze zakątki świata nie oczami turysty zza szyb dusznego autokaru a oczami duszy. Czeka na Ciebie piękno i bogactwo odkrywanych miejsc, zobaczysz jednak również prawdę o nich – ich problemy, czasem łzy czy biedę. Mamy nadzieję,że prawda, którą odkryjesz, zostanie w Tobie na zawsze i uczyni Cię bogatszym człowiekiem. To właśnie to jest najbardziej pasjonujące w podróżach! Nie interesują nas propozycje all inclusive, które z całą pewnością pozwalają odpocząć, jednak zawsze fałszują prawdziwy obraz kraju, w którym się znajdujesz. Nasze destynacje to zakątki bardzo odległe, w których zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na autentyczność. Bezpieczeństwo podróży oraz atrakcyjne zakwaterowanie są również fundamentalne. Atrakcyjne- nie znaczy 5- gwiazdkowe. Unikamy miejsc obleganych przez turystów i bezdusznych hoteli, zatrzymujemy się w możliwie wysokim standardzie w miejscach klimatycznych, prowadzonych przez lokalnych mieszkańców, często naszych przyjaciół; takich, które na długo zapadają w pamięć, dzięki braku anonimowości i familijnej atmosferze. Sypiamy również w środku dżungli w domach na drzewach czy palach jak też w pływających na rzece bungalow. Piękno nocy podziwiamy często z pokładu statków czy kutrów rybackich na środku oceanu. Czasem sypiamy pod gołym niebem na piaskach gorącej Sahary, zawsze bezpiecznie!

Dokąd podróżujemy?

Koncentrujemy się głównie na Azji Południowo-Wschodniej, naszej największej pasji! Najczęściej odwiedzamy Tajlandię, Kambodżę, Filipiny jak też Indonezję. Ogromną miłością darzymy Maroko, które jest naszym drugim domem a w szczególności Saharę, którą odwiedzamy kilka razy w roku. Organizujemy również indywidualne podróże, szyte na miarę. Z naszą pomocą zaplanować możesz prywatną podróż z przyjaciółmi czy rodziną.

Co poza tym?

Piękne miejsca, które odkrywamy to nie wszystko, proponujemy wiele więcej! Część naszych podróży połączona jest z dużą dawką aktywności fizycznej – tańczymy, uprawiamy sporty, w dużej mierze koncentrujemy się na podróżach w głąb siebie, medytacji, jodze. Pamiętaj jednak, że nic nie narzucamy, bierzesz tyle, ile chcesz. Nurkujemy na najpiękniejszych rafach koralowych na świecie, zjeżdżamy na linach w przepaść lasów deszczowych, pływamy kajakami, wędrujemy o własnych siłach jak też na grzbiecie wielbłądów po wydmach i górach, uprawiamy trekking w azjatyckiej dżungli, podziwiając jej piękno. Na miejscu organizujemy również imprezy i warsztaty z zakresu fitness & dance jak też spotkania z jogą, medytacją i innymi formami z zakresu body & mind. Na klimatycznej Saharze prowadzimy nowatorski w Polsce program Nirvana Fitness oraz twórcze warsztaty rozwoju osobowości dla kobiet.

Jaki jest charakter naszych wypraw?

Prosimy o przemyślenie decyzji udziału w naszych wyprawach. Większość z nich to wyprawy trampingowe. Co to oznacza w praktyce? Jest to najtańsza forma wyjazdu zorganizowanego. Otrzymujesz zatem w atrakcyjnej cenie organizację i opiekę pilota podczas podróży, na miejscu korzystasz najczęściej z lokalnych środków transportu, zatrzymujesz się w przyzwoitych, czystych hotelach i żywisz samodzielnie; śniadania są najczęściej wliczone w cenę wyprawy. Ramowy program wyjazdu pozwala na miejscu dostosować go do warunków, możliwości i kondycji Uczestników. Taki charakter naszych wypraw pozwala na autentyczne poznanie odwiedzanych miejsc poprzez kontakt z kulturą i lokalną ludnością. Pokazujemy Tobie miejsca takie, jakie są w rzeczywistości, nie opowiadamy o nich upiększających historyjek i nie ukrywamy tego, co niekorzystne. Zdarza się często, że gościmy wspólnie a nawet mieszkamy w domach naszych miejscowych przyjaciół czy też zwykłych mieszkańców, biesiadujemy z nimi czy uczestniczymy spontanicznie w takich uroczystościach jak ślub, festiwal czy koncert. Odwiedzamy miejsca turystyczne, ale również, dzięki naszym licznym kontaktom, gościmy w tych niedostępnych dla masowego turysty. Wielu naszych Podróżników, poznając tę formę podróżowania, nie wraca już do standardowej, tradycyjnej turystyki.

Wyprawy nasze są dość intensywne, zakładają kilka transportów i wiążą się z tzw. niewygodami podróży- zawierają pewną dozę nieprzewidywalności. Nie mamy bowiem wpływu na różnice kulturowe, lokalne poczucie czasu, spóźnienie transportu, ulewę czy palące słońce, zapaść pogodową, przypływ czy odpływ morza i wiatr nie z tego kierunku na plaży, z którego byś sobie życzył. Lubimy i akceptujemy miejscowe zwyczaje, dostosowujemy się do nich i traktujemy jako istotną część i dużą wartość naszych podróży.
Nie odpowiadamy za Twoje zmęczenie czy Twój zbyt ciężki bagaż, który musisz dźwigać.
Założone plany wypraw są ramowe, piloci wypraw aranżują wiele aktywności na miejscu, dostosowując się do lokalnych możliwości. Kurczowe trzymanie się wskazówek zegarka jest dla nas dużo mniej ważne niż czerpanie wrażeń wokół. Dlatego zdarza się, że czasem nieoczekiwanie, o ile nastąpią ku temu ważne okoliczności, modyfikujemy nasze plany, rzecz jasna- za zgodą grupy.
Z tego względu na wyprawy zapraszamy osoby otwarte, elastyczne, tolerancyjne i samodzielne, radzące sobie dobrze ze stresem i zmęczeniem, lubiące towarzystwo innych ludzi.
Podkreślamy również,że nie prowadzimy wypraw all inclusive ani nawet zbliżonych do all inclusive, nie jesteśmy animatorami Twojego czasu wolnego a w hotelach obowiązują nas te same normy jak wszystkich innych turystów- określone godziny check in i check out; może się więc zdarzyć,że po długiej podróży, będziesz musiał zaczekać dłuższą chwilę na zakwaterowanie. Biorące udział w wyprawie pary i rodziny zawsze kwaterujemy razem, natomiast singli zazwyczaj w pokojach 2 lub 3 osobowych; w większości przypadków jest możliwość dopłaty do pokoju 1 osobowego.
Sam decydujesz o charakterze spędzania Twojego czasu wolnego. Grupa zawsze realizuje założony plan wyprawy, jednak nie odpowiadamy za organizację Twojego czasu wolnego, jesteśmy natomiast zawsze otwarci, pomocni i dyspozycyjni, jeśli potrzebujesz naszej pomocy czy rady.

Jaka jest rola pilota?

Grupie zawsze (poza czasem wolnym) towarzyszy pilot, realizujący plan wyprawy, dostosowując go do zastanej sytuacji lokalnej (pogoda, lokalne środki transportu, ewentualne opóźnienia, savoire-vivre podróży). Posiada on doświadczenie, duży zakres wiedzy i informacji, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest lokalnym przewodnikiem i nie odpowie na wszystkie Twoje pytania, w zdecydowanej jednak większości na każdej naszej wycieczce znajduje się miejscowy opiekun/pilot, który w miarę swojej wiedzy, odpowie na nie. Jeśli tak nie jest- pilot może wynająć miejscowego przewodnika na życzenie grupy. Sugerujemy również przed każdą wyprawą doczytać ciekawostki z ogólnodostępnej literatury. Pilot aranżuje posiłki bądź podpowiada, gdzie zjeść smacznie i za przyzwoitą cenę. Proponuje on również rozrywki fakultatywne oraz negocjuje korzystne ceny dla grupy. Jako, że atmosfera wyprawy jest dla nas kwestią priorytetową, pilot z chęcią uczestniczy w czasie wolnym grupy lub poszczególnych osób z grupy.

Dla kogo?

Nasze wyprawy dają bardzo wiele możliwości i nie maja sztywnego schematu standardowego biura podróży. Podróżujemy jak przyjaciele, wesoło, na luzie, bez stresu. Zapraszamy do dołączenia do nas, ekipy, z którą możesz aktywnie spędzić czas, uprawiając szeroką gamę aktywności w najpiękniejszych miejscach na Ziemi. Możesz jednak zupełnie z tej opcji zrezygnować, ograniczając się jedynie do spokojnego wypoczynku i odkrywania kraju, do którego się wybierasz. Co najmniej połowa każdej naszej wyprawy to relaks na najpiękniejszych wyspach, plażach świata czy na przepięknej Saharze, realizujemy również propozycje mix – aktywny dla Twojej drugiej połówki, wypoczynkowy dla Ciebie jak też Family Adventures – stworzone specjalnie dla rodzin z dziećmi.

Od naszych Podróżników wymagamy pewnego “przygotowania” psychicznego – dłuższe przebywanie w grupie łączy się z tolerancją i elastycznością oraz świadomości, że wyprawa to nasze wspólne dobro – my dajemy 50%, drugie 50% to Ty. Jak w życiu tak i na wyprawach zdarzają się ludzie o różnych charakterach, sposobie bycia; zadbajmy zatem wspólnie o nasz komfort podróży, czyniąc ją przyjemną dla siebie i Współuczestników.

Jeśli jesteś człowiekiem odważnym, otwartym na świat, tolerancyjnym, samodzielnym, jeśli nie chcesz podróżować ze standardowym biurem podróży, jeśli kochasz aktywny tryb życia, łakniesz przygód a rozwój duchowy Twój i Twoich najbliższych jest dla Ciebie priorytetem – trafiłeś pod właściwy adres!

Witamy w Travel4Heart – Podróżach z Duszą!