SYLWESTER POD GWIAZDAMI SAHARY

czyli

MAROKO DLA PRZYJACIÓŁ TRAVEL4HEART

Dla kogo?


Dla wszystkich, którym z nami „po drodze”, bowiem to typowo przyjacielski wypad. Na luzie, w wesołej ekipie sprzyjających sobie ludzi. Dla Uczestników naszych wypraw, którzy z nami już sól z jednej beczki jedli (i smakowało) jak i dla wszystkich nowych Podróżników, którzy czują,że to może być coś dla nich. Dla tych z Was, którzy co roku zastanawiają się, co będą robić w Sylwestra i tych, którzy na długi urlop nie mogą sobie pozwolić. Oto jesteśmy i zapraszamy, w tym roku będzie inaczej i nietuzinkowo! Single, pary, rodziny z dziećmi – wszyscy jesteście mile widziani. Sylwestra spędzimy w międzynarodowym składzie, poznacie zarówno naszych marokańskich przyjaciół jak i innych podróżników z Hiszpanii, Francji czy Brazylii.

Jaki jest charakter wyjazdu?

Typowo przyjacielski i mocno rozrywkowy. Zamierzamy świetnie się bawić, dużo śmiać, tańczyć, grać na bębnach i rozmawiać. A przy okazji pokażemy Wam kawałek naszego ukochanego Maroka.

Ze względu na noworoczne (wyższe niż standard na tym kierunku) ceny biletów lotniczych, wyprawa wymaga zgłoszenia się z dużym wyprzedzeniem.


dzień 1

MARAKESZ-OUARZAZATE (trasa ok.6h)

Wylot z Polski do Maroka, najprawdopodobniej lot bezpośredni Warszawa-Marakesz, przylot do Marakeszu o godzinie 12.

Prosto z lotniska ruszamy w trasę w kierunku Gór Atlas, niezwykle malowniczą drogą, pełną serpentyn i spektakularnych widoków.

Kolory skał zmieniają się tu w zależności od pory dnia – raz żółte, raz czerwone a kiedy indziej przybierają kolor aromatycznego curry – uczta dla oczu i przygoda dla duszy – trasa bowiem na niektórych odcinkach zwęża się a jazda pomiędzy skałami dostarcza niezwykłych przeżyć!

Liczne przystanki na foto, nocleg w miejscowości Ouarzazate,

tzw. Hollywood Maroka.

Tutaj odwiedzimy wpisane na listę UNESCO architektoniczną perłę- Ait Ben Haddou -malowniczą osadę-ksar, której powstanie datuje się na wiek XVI., przyciągającą reżyserów z całego świata.

Ze względu na swoje położenie pomiędzy Marrakeszem a Ouarzazate, Ait Ben Haddou było kiedyś głównym miasteczkiem handlowym na trasie karawan zmierzających w stronę Sahary.

To tutaj powstały takie produkcje jak: Gra o Tron, Gladiator, Kolejnot Nilu czy Asterix i Kleopatra.

dzień 2

OUARZAZATE-SAHARA/MERZOUGA (trasa ok.7h)

Hej przygodo czyli ruszamy na gorącą Saharę! Kierunek – Merzouga, gdzie czas zatrzyma się dla nas w miejscu i gdzie wspólnie przywitamy Nowy 2020 Rok!
Merzouga to mała,magiczna osada. Człowiek ma tu wrażenie całkowitego odcięcia od świata, wokół złote piaski Sahary, ruchome, ogromne wydmy, oazy i pełen spokój…, ale nie w Sylwestra! Czeka nas energetyczny czas wypełniony zabawą, tańcami, śpiewami i szalonymi przejażdżkami jeepem po saharyjskich wydmach!
Gwarantujemy – pokochasz pustynię całym sercem i nie będziesz chciał/a jej opuszczać, bowiem Merzouga to najpiękniejsze pustynne miejsce Maroka, najwyższe, najbardziej spektakularne wydmy w kraju i luźny, pustynny, niespieszny rytm życia.

Noclegi w klimatycznym, rodzinnym riadzie z tarasami na środku pustyni.

Na Saharze mieszkamy w domu naszych wieloletnich Przyjaciół i na te 3 dni stajemy się

częścią ich saharyjskiej rodziny. Do dyspozycji basen, (w grudniu raczej dla śmiałków!), tarasy z widokiem na Saharę

i największa plaża świata czyli Sahara, lokalna kuchnia oraz ciągły kontakt z mieszkańcami.

Stąd ruszymy na najwyższe w Maroku wydmy Erg Chebbi, których wysokość sięga nawet 150 metrów n.p.m.

Przed nami podróż na grzbiecie wielbłądów i karawana prowadzona przez Tuaregów – ludzi pustyni, zachód słońca na środku palącej Sahary to przeżycie, nie dające się opisać słowami!

dzień 3

Za dnia realizujemy nasze pragnienia! Będzie możliwość ruszenia karawaną i trekkingu na najwyższe wydmy Maroka- Erg Chebbi, jak też szalonej przejażdżki jeepem po przepięknych wydmach Sahary. A jeśli wrażeń będzie za mało, proponujemy zjazd na nartach czy desce z największych piasków Maroka!
Wieczorem wkładamy nasze imprezowe stroje. Dziewczyny- proponujemy berberyjskie dżelaby, cudowne wzory henną i saharyjski makijaż, pomogą nam w tym nasze miejscowe przyjaciółki.

Szykujemy się na zabawę w międzynarodowym gronie. Sylwestra spędzimy w domu naszych marokańskich przyjaciół a Nowy Rok powitamy pod rozgwieżdżonym niebem Sahary! Będzie smacznie, pysznie i wesoło. Muzyka i goście ze wszystkich stron świata, arabskie tańce i energetyczne bębny.

dzień 4

Odpoczynek po sylwestrowych szaleństwach i dalsza eksploracja pustyni.
Dla chętnych i spragnionych adrenaliny– nie lada gratka- off road samochodami terenowymi po pustyni. Wraz z doświadczonymi kierowcami przemierzymy wspólnie Saharę.

Rozpoczniemy od ogromnych piaszczystych wydm Erg Chebbi, zjemy lunch w

zaprzyjaźnionej wiosce Czarnych Ludzi, którzy dotarli tutaj z Sudanu i Mali

a następnie zmienimy krajobrazy z piaszczystych na kamienistą i żwirową hamadę, z zawrotną prędkością przemierzymy fragment odcinka rajdu Dakar, docierając blisko granicy z Algierią.

Odwiedzimy opuszczone pohiszpańskie i pofrancuskie osady i zaprzyjaźnioną rodzinę Nomadów- pustynnych wędrowców, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć jak żyją i napić się z nimi miętowej herbatki.

Towarzystwa dotrzymają nam miejscowi Berberowie- wieloletni Przyjaciele, pobyt na Saharze przebiega bez sztywnych planów, dostosowany jest do Państwa samopoczucia.

Tam, podobnie jak miejscowi, nie mamy zegarków, ale mamy czas a ogranicza nas tylko zachód słońca 🙂

Chętni mogą rozkoszować się własnym towarzystwem, pustynią, odpoczynkiem natomiast lubiących bardziej intensywne pobyty zabierzemy na lokalny nieturystyczny targ, odwiedzimy stare saharyjskie kasby i pobliską wioskę.

dzień 5

SAHARA-DADES

Trasa – ok.7h

Naładowani pozytywną energią ruszamy przez małe berberyjskie wioski porozrzucane u podnóży Atlasu Wysokiego do prawdziwych, geologicznych cudów Maroka – największych wąwozów kraju – Todra i Dades.

Nocleg w malowniczym wąwozie.

dzień 6

DADES-MARAKESZ (trasa ok.7h)

Po południu docieramy do Marakeszu, krótki relaks i ruszamy na kolację w największej odkrytej restauracji świata czyli Placu Jemma El Fna, gdzie otoczeni zaklinaczami węży, kuglarzami, grajkami i czarodziejami, oddamy się urokom wielkiego miasta.

dzień 7

dzień wolny w Marakeszu

Dzień ten możemy przeznaczyć na zwiedzenie podstawowych zabytków miasta, odwiedzenie Ogrodu Majorelle, który długie lata był domem Yves Saint Laurent i marokańskie zakupy w krętych uliczkach mediny (starego miasta)

dzień 8

Powrót do Polski