Azja Południowo-Wschodnia totalnie uzależnia! Do krajów Azji Południowo Wschodniej zalicza się Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Laos, Wietnam, Malezję, Singapur, Indonezję, Timor Wschodni, Brunei i Filipiny.
Co takiego ma ona w sobie, co tak przyciąga, powoduje szybsze bicie serca? Co takiego poza buchającym w twarz wilgotnym ciepłym powietrzem po wyjściu z lotniska w Bangkoku?
To coś to odmienność- tak inna kulturowo, tak zaskakująca! To tam czujemy, że możemy na swoje życie spojrzeć z innej perspektywy i porządnie “przemielić” nasze poglądy na świat.
Styczność z inną religią, filozofią, światopoglądem, multikulturowością, innym uśmiechem, który ma tutaj wiele twarzy, koloryt ociekających złotem świątyń, barwnych azjatyckich targów.
Azja zapiera dech w piersiach do tego stopnia, że czasem…nie wiesz co powiedzieć. Fascynujące wielkie miasta, lazurowe wyspiarskie wody,czekoladowe wzgórza, zielone ryżowe pola, pływające wioski, domy na palach i dzieci taplające się w wodzie. Hucząca dżungla, dymiące wulkany, buddyzm, hinduizm, islam i wiele innych skrajnych doznań, które sprawiają, że Twój mózg “buzuje” a do domu wracasz naładowany wrażeniami na kolejny rok!
Street food czyli uliczne jedzenie- o tym pewnie nie trzeba wspominać! Tutaj je się zawsze i wszędzie! Niekończący się wybór aromatów i kształtów – mięs na patyku, makaronów, pachnących chilli warzyw, rozpływających się w ustach egzotycznych owoców i deserów. Smaki tak skrajne od tych nam znanych!
Pogoda czyli słońce praktycznie non stop! Energia ciepła, promieni słonecznych sprawia, że czujesz, że żyjesz. Jakoś lżej się żyje nosząc przez większość roku …japonki, prawda? 🙂
I tutaj należałoby zrobić dłuższy przystanek przy…ludziach- uśmiechnięci, przyjaźnie nastawieni, wyluzowani, niespieszący się. Tak inni od Europejczyków. Żyjący często w jednym kraju na styku kilku kultur i religii. Wielka lekcja życia, otwartości umysłu, dystansu, nauka na całe życie dla nas.
Azja sprawia, że żyjesz! Nabierasz wigoru, luzu, uczysz się patrzeć na życie z innej perspektywy- może bardziej spokojnej, zreflektowanej, świadomej…?
Spróbuj a przekonasz się, do jakiego miejsca w Twoim sercu zaprowadzą Ciebie azjatyckie ścieżki…

filipiny-przygoda-w-raju-styczen-2020-wpis
tajlandia-kraina-usmiechu-zima-2020-wpis
tajlandia-twoje-rajskie-wakacje-lipiec-2020-wpis