Drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Często mawia się o miejscach “świat kontrastu” i często posługuje się tym jako wyświechtanym sloganem. W przypadku Afryki to rzeczywiście prawda. Luksus i ubóstwo, wykształceni i analfabeci, dążenie do dobrego jutra i frustracja, kiedy tak bardzo chcesz a nie możesz.
Afryka to łzy bezradności i radość z poczucia wspólnoty- tej pięknej, zanikającej czasami już więzi, tej rdzennej, za którą wszyscy tęsknimy. To przywiązanie do regionu, plemienia, rodziny, tradycji, ogromna wdzięczność za drobnostki, to radość wyrażana w rytmie pulsu ziemi- przy akompaniamencie bębnów, przy rdzennych tańcach i bosych stopach na ziemi.
Gościnność, której nie zaznaliśmy nigdzie indziej na świecie, poczucie wspólnoty i przynależności do rodziny nawet gdy jesteś blisko kilka chwil. Autentyczność i surowość ludzi, pytania na temat człowieczeństwa, naszej siły i granic, pytania na które odpowiedzi przychodzą w ciszy pośród rozpalonych słońcem złotych piasków pustyni czy niekończącego się stepu…
Afrykańska przyroda nie ma sobie równych. Poprzez stepy, pustynie, oceany i majestatyczne góry, krajobrazy zmieniają się tutaj co chwilę. Ogromny miks plemion i grup etnicznych. Małe miasteczka nad oceanem, berberyjskie wioski u podnóży gór, ergi, piaski Sahary, hamady…setki odrębnych światów obok siebie… Który jest prawdą o Afryce, którą Ty odkryjesz? Czy taka jedna uniwersalna prawda w ogóle istnieje? A co, jeśli runą wszystkie Twoje przesłony umysłu, które mówiły Tobie “Afryka jest….”? Przekonaj się sam!

wiosna-w-maroku-kwiecien-2020-wpis
maroko-trzy-kolory-orientu-wrzesien-2020-wpis